stare miasto Zamość

Pociąg do Zamościa

Zamość jest uznawany za miasto pełne renesansowego ducha. Dla turystów na pewno ważnym punktem będzie poznanie jego niezwykłego planu miasta, który nawiązuje do kształtu człowieka i czyni miasto wyjątkowym na mapie Polski. Zamość to miasto w województwie lubelskim, w sąsiedztwie Roztocza - terenów nie tylko przepięknych krajobrazowo, ale także ważnych historycznie. Dobrym pomysłem, żeby dotrzeć na te niezwykłe tereny Lubelszczyzny jest pociąg. Zamość, dzięki bliskiej lokalizacji Lublina, stolicy województwa, jest dobrze skomunikowany z resztą Polski. Jakie połączenia najlepiej wybrać i ile się jedzie do Zamościa wyjaśniamy poniżej.

Tym przyciąga Zamość

Planując wycieczkę krajobrazową na tereny Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego czy Parku Krajobrazowego Puszczy Solskiej świetnie wybrać pociąg do Zamościa, gdyż już na stacji kolejowej rozpoczyna się zielony Szlak Turystyczny im. Władysławy Podobińskiej. Pozostając w mieście również nie sposób się nudzić. Zabytkowa starówka wpisana na listę UNESCO, w tym renesansowy ratusz, dawne kościoły i synagoga, pałac Zamoyskich czy pozostałości twierdzy zamojskiej urzekają dostarczając estetycznych i historycznych wrażeń.

Jak dojechać pociągiem do Zamościa? Odkrywamy najdogodniejsze połączenia

Mimo, że Zamojszczyzna nie znajduje się w centrum Polski, z naszymi wskazówkami z pewnością znajdziesz idealny pociąg do Zamościa. Miasto posiada trzy stacje pociągowe Zamość, Zamość Wschód i Zamość Starówka. Wszystkie wspomniane tu relacje docierają do każdej z trzech stacji.

W okolicy nie znajduje się wiele dużych, metropolitalnych miast, które budowałyby bogatą ofertę komunikacyjną, w tym bezprzesiadkową. Z dalszych destynacji świetną opcją będzie wybranie połączeń przesiadkowych. Przykładowo Kraków Główny jest dobrą propozycją węzła kolejowego, który gwarantuje nie tylko wiele połączeń z innych krańców Polski, ale także sprawne dostanie się stacji Zamość. Pociąg do Zamościa o bezpośrednim kursie bierze początek w poniższych stacjach:

Hrubieszów Miasto

Kraków Główny - po drodze mija m. in. stacje: Dębica, Tarnobrzeg, Stalowa Wola Centrum, Szczebrzeszyn; Lublin Główny - na tej trasie zatrzymuje się m. in. w Świdniku Miasto, Krasnystawie Miasto, Zawadzie;

Warszawa Centralna - stacje pośrednie: Otwock, Nałęczów, Lublin Główny, Stalowa Wola;

Świnoujście - najdłuższa trasa, która z północy Polski kieruje się ku południowemu wschodowi, dzięki czemu z wielu daleko położonych miast - m. in.: Międzyzdroje, Szczecin Główny, Poznań Główny, Sochaczew, Warszawa, Puławy Miasto, można bezpośrednio dostać się do Zamościa.

Na wspomnianych trasach kursują przeważnie pociągi regionalnych przewoźników oraz Intercity.

Ile się jedzie pociągiem do Zamościa? Oto najlepsze trasy

Poniżej przedstawiamy czasy przejazdów wspomnianych powyżej relacji bezpośrednich.

Ile się jedzie do Zamościa?

Hrubieszów Miasto - Zamość - 48 minut;

Kraków Główny - Zamość - 3 godziny i 56 minut;

Lublin Główny - Zamość - godzina i 56 minut;

Warszawa Centralna - Zamość - 4 godziny i 15 minut;

Świnoujście - Zamość - 11 godzin i 5 minut.

Nie zawsze jednak możemy skorzystać z opcji bez przesiadek. Bezpośrednie połączenia nie są jedyną formą dojazdu. Warto nieraz pokusić się i wyszukać dogodny odpowiednik podróży. Niech za przykład posłużą sporo oddalone Katowice, oto propozycja jak dojechać do Zamościa oraz odpowiedź, ile potrwa podróż:

Czas podróży waha się od 5 godzin i 10 min do prawie 8 godzin, co zależy od długości przesiadki i rodzaju przewoźnika. Główną stacją pośredniczącą będzie Kraków Główny, stąd najłatwiejszym wariantem będzie trasa Katowice – Kraków Główny – Zamość. Pociąg z konkretnym czasem przejazdu sprawdzisz na naszej stronie.

Ile kosztuje bilet na pociąg do Zamościa? Aktualne ceny i dostępne promocje

Sprawdźmy jeszcze ceny biletów na pociąg do Zamościa. Koszty jakie poniesiemy zależą od rodzaju przewoźnika, klasy wagonu czy terminu zakupu biletu, dzięki różnorodności i możliwości wyboru z pewnością każdy znajdzie odpowiednią opcję dostosowaną do własnego budżetu.

Przyjrzyjmy się poglądowym cenom (minimalnym, w wagonach drugiej klasy) dla wybranych tras:

Hrubieszów Miasto - Zamość - bilet w cenie 23 zł;

Kraków Główny - Zamość - bilet w cenie 79 zł;

Lublin Główny - Zamość - bilet w cenie 25 zł;

Warszawa Centralna - Zamość - bilet w cenie 76 zł;

Świnoujście - Zamość - bilet w cenie 115 zł.

Zniżki i promocje

Pamiętaj, że twoja podróż pociągiem do Zamościa może być jeszcze bardziej atrakcyjna pod względem cenowym, jeśli dobrze wybierzesz zniżkę na bilet. Podstawowe ulgi ustawowe takie jak ulga dla dzieci i młodzieży (37%), dla studentów (51%) czy dla seniorów (30%) są powszechnie znane. Jednak zachęcamy do sprawdzenia na naszej stronie z jakiego jeszcze tytułu możesz uczynić podróż tańszą. Świetną opcją jest podróżować w grupie. Nie tylko ze względu na wspólny czas, ale i na przekonujące promocje:

· Taniej z bliskimi – w grupie od 2 do 6 osób (30%);

· Ulga z Kartą Dużej Rodziny – dla rodzin wielodzietnych (30%);

· Bilet rodzinny – w pociągach EIC i EIP dla podróżnych wraz z dzieckiem do 16. roku życia (30%).

Nie zwlekaj z kupnem biletu

Przygotowując się na podróż w okolice Zamościa warto kupić bilety z wyprzedzeniem, jeśli jest taka możliwość. W związku z nadal stosunkowo niewielką ilością połączeń, część pociągów może mieć wyprzedane miejsca w ostatnim momencie.

Wygoda, komfort, różnorodność

Wybierając podróż pociągiem decydujemy się na wyprawę z książką, słuchawkami w uszach czy z zadaniowym laptopem pod ręką. Czas dojazdu możemy wykorzystać na relaks, a nawet na obowiązki. Pociąg do Zamościa, szczególnie ten szybszy, taki jak pociąg Intercity, oferuje wysoki komfort dla podróżnych. Pociągi te są wyposażone w wygodne fotele, klimatyzację, Wi-Fi, a także gniazdka elektryczne do ładowania urządzeń. Ponadto, w niektórych pociągach dostępne są wagony restauracyjne, gdzie można zakupić napoje i przekąski. Sprawdź połączenie z twojego miasta już dziś!

Zobacz szybkie pociągi europejskie