>>"/> EuroPodróże - Ułatwiamy podróżowanie - Kup bilet teraz, zapłać później
Tani wypad na weekend w Polsce

Tani wypad na weekend w Polsce – 4 propozycje

Opublikowany: 2022/09/09
Kategoria: Podróże

Tani wypad na weekend w Polsce – 4 propozycje

 

Szukasz inspiracji na weekendową eskapadę w gronie znajomych i nie chcesz wydawać na nią bajońskich sum? Mamy dobrą wiadomość! Istnieje szereg atrakcji, z których możesz skorzystać za darmo lub za niewielką opłatą. Jak i gdzie zaplanować tani wypad na weekend w Polsce? Przedstawiamy 4 propozycje idealne na „studencką kieszeń”!

 

Nowy i Stary Sącz – szlakiem sadów i bobrów

Beskid Sądecki zachwyca ilością szlaków i zielonych sadów, z których owoców produkowana jest m.in. słynna Śliwowica Łącka. Okolice Nowego i Starego Sącza obfitują także w zielone tereny leśne, wśród których ukryte są liczne atrakcje turystyczne. Co jest ich wspólnym mianownikiem? Są zupełnie darmowe! Jeśli więc szukasz pomysłu na ciekawy i niedrogi weekend z przyjaciółmi, Sądecczyzna będzie idealnym wyborem. Jak najlepiej zaplanować weekend? Wykupić bilet kolejowy ze zniżką Taniej z Bliskimi do Starego Sącza i zacząć zwiedzanie od odwiedzenia leśnego mola, czyli ścieżki w koronie drzew na Miejskiej Górze. Atrakcja znajduje się zaledwie 1,5 km od rynku w Starym Sączu, dzięki czemu z łatwością dojdziecie tam bez samochodu. Spacer na wysokości to wspaniała okazja, aby napawać się bliskością natury i pięknymi lokalnymi krajobrazami.

Podróżujesz w dwie lub więcej osób? Skorzystaj ze zniżki Taniej z Bliskimi

W Starym Sączu znajduje się także ścieżka przyrodnicza “Bobrowisko”. Spacerując wyznaczonymi alejkami, będziecie mieć okazję przyjrzeć się charakterystycznym tamom, a może nawet zobaczyć główkę bobra! Po wszystkim możecie udać się na rynek i odwiedzić XIX-wieczny piętrowy dom zwany „Oficyną Raczków”. Fantazyjne malowidła na ścianach i sufitach to świadectwo dawnej enklawy artystycznej twórców ludowych i prymitywistów. Nie sposób uniknąć skojarzeń do malarstwa Nikifora, które podobno inspirowało lokalnych twórców. Drugiego dnia możecie przyjechać pociągiem do Krynicy- Zdrój i wspiąć się na Jaworzynę. Ciekawym pomysłem jest także wypożyczenie roweru i przejazd ścieżką rowerową do pobliskiej Muszyny. Po drodze możecie skorzystać z darmowych źródełek najlepszej wody mineralnej w Polsce!

Kraków – Nowy Sącz Sprawdź rozkład jazdy
Nowy Sącz – Kraków Sprawdź rozkład jazdy
Tarnów – Nowy Sącz Sprawdź rozkład jazdy
Nowy Sącz – Tarnów  Sprawdź rozkład jazdy

 

Industrialny weekend w Łodzi

Wolisz miejskie klimaty? Zapraszamy na industrialny weekend w Łodzi! Wygodnie dojedziesz tu pociągiem z Krakowa, Katowic czy Warszawy. Dlaczego Łódź? Miasto nie tak dawno przeszło gruntowną rewitalizację, dzięki której na nowo wybrzmiała jego industrialna tożsamość. Miejsce jest unikatowe w skali Polski i zdecydowanie warte zobaczenia, choć nadal zdecydowanie mniej popularne wśród turystów niż Kraków czy Wrocław. Dzięki temu ceny w Łodzi również sprzyjają studenckim kieszeniom i nie należą do szczególnie wygórowanych. Dodatkowo część atrakcji jest zupełnie darmowa. W czwartki wejdziemy bez opłaty za wstęp do Muzeum Tradycji Niepodległościowych oraz związanego ze słynną łódzką filmówką Muzeum Kinematografii. W piątki ta sama zasada obowiązuje w Muzeum Włókiennictwa, w którym możecie zapoznać się z ciekawą historią tego niegdyś świetnie prosperującego fabrycznego miasta.
Do niespiesznych spacerów zachęca także pięknie odrestaurowane stare miasto i część loftowa, w tym słynna Manufaktura. Taka czerwona cegła tylko w Łodzi. Na tanie piwo możecie wybrać się, do któregoś z klimatycznych pubów przy ulicy Piotrkowskiej. Niedrogie noclegi oferują liczne, zlokalizowane w centrum hostele lub schronisko młodzieżowe przy ul. Ludwika Zamenhofa 13. Następnego dnia możecie wybrać się na spacer Szlakiem Łodzi Miasta Filmu UNESCO. Jego trasa prowadzi przez najważniejsze punkty związane z oskarowym obliczem Łodzi.

podróżuj po szlaku orlich gniazd

Łódź – Lublin Sprawdź rozkład jazdy
Lublin – Łódź Sprawdź rozkład jazdy
Łódź – Warszawa Sprawdź rozkład jazdy
Warszawa – Łódź Sprawdź rozkład jazdy

 

Karkonoskie Kotły

Pomysł na tani wypad na weekend w Polsce? Aktywność na łonie natury! Szczególnie polecamy przepiękne Karkonosze. W pobliże parku dojedziesz pociągiem do Jeleniej Góry, Karpacza lub Szklarskiej Poręby, a stamtąd od razu możesz ruszać na trekking. Wśród karkonoskich klasyków znajdują się m.in. słynne karkonoskie Śnieżne Kotły, najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżka lub wodospad Kamieńczyk z drobną opłatą za wstęp. Pozostałe atrakcje i szlaki są zupełnie darmowe, dzięki czemu Twoim jedynym kosztem będzie nocleg. Tutaj z pomocą przychodzi bogata baza schroniskowa, a w niej zniżki dla studentów i członków klubu PTTK (warto założyć legitymację!). Możecie także nocować w miejscowościach u podnóży gór, korzystając z pól campingowych i możliwości rozbicia namiotu. Na terenie samego parku jest to zabronione. Istnieje jednak możliwość biwakowania w pobliżu schronisk, co może być najlepszym i najtańszym rozwiązaniem. Kontakt z naturą podczas takiego weekendu – bezcenny!

Łódź – Lublin Sprawdź rozkład jazdy
Jelenia Góra – Wrocław Sprawdź rozkład jazdy

 

Weekend na Jurze

Naszą kolejną propozycją jest weekend na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Najlepiej dłuższy, choć można tu skoczyć również na klasyczne dwa dni. Istnieją dwa warianty trasy i przynajmniej kilka możliwości jej ukończenia. O co chodzi? Szlak możesz zacząć w Krakowie lub w Częstochowie (do obu miast dojedziesz pociągiem) i w zależności od punktu startu kierować się albo na południe albo na północ. Możesz także podzielić go na mniejsze odcinki, zaczynając w Zawierciu, Rabsztynie lub Zabierzowie. Trasa czerwonego szlaku jest bardzo dobrze oznaczona i przechodzi przez wszystkie najciekawsze miejsca na drodze. Są to zarówno malownicze ruiny zamków, jak i ostańce wapienne, czyli skupiska charakterystycznych jurajskich skałek, wśród których możecie sobie zrobić przerwę na piknik. Szlak można przemierzać na piechotę, na rowerze lub konno. Z tego powodu w jego obrębie znajduje się wiele wytyczonych miejsc na biwak, w których możecie rozbić namiot. Z pól namiotowych chętnie korzystają także wspinacze, dla których jura jest prawdziwym skałkowym rajem.
Oficjalna nazwa czerwonego szlaku to Szlak Orlich Gniazd. Swoją nazwę wziął od średniowiecznych warowni wkomponowanych w trudno dostępne skały, które swoją lokalizacją przypominają właśnie Orle Gniazda. Długość szlaku pieszego wynosi 168,7 km, a wariant rowerowy liczy 186 km. Znajdują się przy nim m.in. zamek w Ojcowie, Pieskowej Skale, Ogrodzieniec, Mirów i Bobolice czy Ostrężnik lub Olsztyn. Niektóre z nich są dostępne dla turystów, inne można oglądać tylko z zewnątrz, co również sprawia dużą przyjemność ze względu na piękno jurajskich krajobrazów. Jeśli więc chcesz przeżyć ciekawą i niedrogą przygodę, zapraszamy na jurę!

podróżuj po szlaku orlich gniazd

Częstochowa – Wrocław Sprawdź rozkład jazdy
Wrocław – Częstochowa Sprawdź rozkład jazdy
Częstochowa – Kraków Sprawdź rozkład jazdy
Kraków – Częstochowa Sprawdź rozkład jazdy

 

Tani wypad na weekend w Polsce – zapłać za niego później!

Studencka kieszeń nie jest z gumy. Dobrze o tym wiemy. Równocześnie studia to przecież NAJLEPSZY CZAS W ŻYCIU (chyba każdy przynajmniej raz słyszał to zdanie). No właśnie. Skoro najlepszy to znaczy, że trzeba z niego korzystać i nie martwić się na zapas…albo dobrze planować. Niezależnie od podejścia mamy dla Was opcję, która pozwoli Wam na zakup biletów kolejowych, nawet jeśli aktualnie nie mieszczą się one w waszym budżecie. Korzystając z opcji odroczonej płatności, możesz kupić i natychmiast otrzymać bilet kolejowy, a zapłacić za niego po dopiero 30 dniach.

Kup bilet na pociąg zapłać za 30 dni

Jak to działa? Aby skorzystać z tej możliwości, wystarczy że po wybraniu przejazdu i typu biletu, zaznaczysz opcję płatności TWISTO. Dzięki temu po kilku sekundach otrzymasz ważne bilety na maila, a na ich opłatę będziesz mieć całe trzy tygodni. Brzmi fajnie? Zachęcamy więc do planowania wypadu i skorzystania z naszych propozycji weekendowych wyjazdów!

Wyszukaj połączenie